Jau galima naudotis pirmuoju Lietuvoje bitkoinų bankomatu

 • Jau galima naudotis pirmuoju Lietuvoje bitkoinų bankomatu

   

  Pirmasis Lietuvoje bitkoinų bankomatas atidarytas Vilniuje, svečių namuose „Jimmy Jumps House“, adresu Savičiaus g. 12–1. Bankomatu, priklausančiu Estijos įmonei „DeCrypto OÜ“, pasinaudoti galima visomis savaitės dienomis nuo 9.00 iki 20.00 val.

   

  Įsigyti ir parduoti bitkoinus, naudojantis šiuo pirmuoju Lietuvoje bitkoinų bankomatu, labai paprasta. Tereikia paspausti mygtuką „Buy“, nuskenuoti bitkoinų piniginės kodą ir įdėti grynuosius pinigus. Paspaudus mygtuką „Send Bitcoin“, į telefone įdiegtą piniginės programėlę iškart atsiunčiamas pranešimas. Visa procedūra gali būti atlikta vos per 15 sekundžių.

   

  „Aš visada domėjausi tuo, kas nauja ir novatoriška, nes būtent tokie dalykai mūsų kasdienį gyvenimą daro paprastesnį ir patogesnį, – pasakoja „DeCrypto OÜ“ generalinis direktorius Aleksejus Galkinas. – Esu tikras, kad tokį potencialą turi ir bitkoinai, todėl ketinu ir toliau juos populiarinti tiek Lietuvoje, tiek kitose Baltijos šalyse. Šiuo metu pasaulyje veikia maždaug 800 bitkoinų bankomatų. Estijoje tokių bankomatų yra du. Džiaugiamės, kad vienas jau veiks ir Lietuvoje.“

   

  Bankomatas skirtas tik operacijoms su bitkoinais ir veikia abiem kryptimis – juo galima ir įsigyti bitkoinų, mokant grynaisiais eurais, ir parduoti bitkoinus, gaunant grynųjų eurų. Aparatas priima ir išduoda tik banknotus. Įsigyti bitkoinų galima už tokią eurų sumą, kuri dalytųsi iš 5, o parduoti – už tokią eurų sumą, kuri dalytųsi iš 20. Bitkoinų kaina nustatoma pagal tuo metu galiojantį keitimo kursą.

  Kas yra bitkoinai? Tai interneto kartos žmonių sukurti pinigai – visame pasaulyje naudojama virtuali valiuta, kuriai netaikomi jokie apribojimai ir kuri apsaugota kriptografijos būdu. Bitkoinai naudojami decentralizuotame lygiarangių (angl. peer-to-peer) tinkle. Operacijos atliekamos be žmogaus įsikišimo, todėl nereikia naudotis bankų paslaugomis, netenka mokėti už patalpų nuomą, nesamdomi darbuotojai, šių pinigų nereguliuoja jokios tarptautinės finansų institucijos. Bitkoinų operacijos vyksta tiesioginiu ryšiu iš vienos pasaulio vietos į kitą.

  Estijos įmonė „DeCrypto OÜ“ įsteigta 2014 metais. Pagrindinės veiklos kryptys – bitkoinų prekyba per bankomatus ir su bitkoinais susijusių konsultacijų paslaugos. Ši įmonė – vienintelė bitkoinų bankomatų Estijoje, o dabar ir Lietuvoje, savininkė bei operatorė. Šiuo metu po vieną įmonės bankomatą veikia Taline, Narvoje ir Vilniuje. Įmonė ir toliau planuoja tęsti bankomatų tinklo vystymą bei plėtrą Baltijos šalyse ir kitose Europos valstybėse, taip pat įvairiais būdais populiarinti bitkoinus.

   

0 comments